PacificMotors – Blog poświęcony motoryzacji

Opony Nokian WR D3 na śnieg i błoto

Fińska firma Nokian, od lat produkująca między innymi zimowe opony samochodowe, zasłynęła swego czasu dzięki pierwszym na świecie oponom z wysuwanymi kolcami. Jednak to nie jedyne dokonania fińskich inżynierów. 

Bezpieczne opony na śnieg i błoto

Zimowe opony Nokian WR D3 na stronie SklepOpon cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Podkreślają oni, że samochód z takimi oponami bardzo dobrze trzyma się drogi, bez względu na warunki pogodowe. Nic w tym dziwnego, skoro Finowie od lat testują zimowe opony w maksymalnie trudnych. Nie straszne im mrozy, śnieg i błoto pośniegowe.
Za bezpieczeństwo opon Nokian WR D3 odpowiada w dużej mierze konstrukcja opony, które wykonano z ze specjalnej mieszanki gumy naturalnej, oleju rzepakowego i krzemionki. To właśnie dzięki rzepakowi ta przyczepność jest na bardzo wysokim poziomie. Jednak to nie jedyny powód.

Opony Nokian WR W5 z odrzutnikiem błota

Opony ER D3 fińskiej firmy Nokian są rezultatem wieloletnich badań fińskich naukowców, zatrudnionych w bazie firmy, w miasteczka Nokia. Zastosowano w nich dość niezwykły układ bieżników. Znamy go jako Slush Blower czyli „odrzutnik błota”.
Zastosowanie odrzutnika błota podyktowane było wynikami badań, z których wynika jasno, że błoto pośniegowe jest bardzo częstszą przyczyn wypadków. Specjalna konstrukcja bieżnika sprawia, że błoto nie oblepia kół samochodu. To spora innowacja w porównaniu z poprzednimi modelami opon Nokian. Ta sama technologia dobrze sprawdza się również w deszczu, kiedy konieczne jest odprowadzenia nadmiaru wody spod kół.